Jakie etui do biegania?

Coraz więcej osób wybiera aktywny tryb życia. Wiele z nich zastanawia się nad tym, jak biegać z telefonem - chcą aby ulubiona muzyka lub ciekawy podcast towarzyszyły im podczas treningu. Często boją się, że smartfon może upaść i ulec uszkodzeniu. W takim wypadku z pomocą przychodzą różnego rodzaju pokrowce. Jakie etui do biegania wybrać? Podpowiadamy w naszym blogu!

Zalety biegania z telefonem

Nie da się ukryć, że smartfony stały się niezwykle ważnym elementem naszej codzienności. Od dawna nie służą one tylko do wykonywania połączeń i odbierania SMS-ów. Sportowcy, osoby na diecie oraz prowadzące zdrowy tryb życia chętnie instalują aplikacje, które pozwalają na śledzenie postępów i zabierają swoje urządzenia na treningi. Jakie są zalety biegania z telefonem?

-Możesz kontrolować przebyty dystans.

-Masz stały dostęp do ulubionej playlisty lub podcastu.

-Możesz kontrolować spalone kalorie.

-Łatwiej jest Ci śledzić postępy.

Jak biegać z telefonem, aby go nie uszkodzić? Potrzebne Ci będą odpowiednie akcesoria, o których więcej piszemy poniżej.

Jak zadbać telefon podczas biegania?

Jak chronić telefon podczas biegania? Nie zalecamy wrzucać go luzem do kieszeni spodni lub plecaka. W pierwszym wypadku może wypaść i się uszkodzić, w drugim choćby zarysować. Obie sytuacje nie należą do miłych, dlatego, aby się przed nimi uchronić, warto wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Przydadzą Ci się:

-szkło hartowane, które zabezpieczy ekran,

-zwykłe lub pancerne etui na obudowę,

-specjalne etui lub saszetka na telefon do biegania.

Naszym zdaniem najlepiej zadbasz o telefon, wybierając ostatnie rozwiązanie. Nie tylko zapewnisz smartfonowi bezpieczeństwo, ale także będziesz mieć do niego wygodny dostęp zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Nie musisz wtedy osobno kupować szkła oraz futerału na obudowę.

Rodzaje etui do biegania

Istnieją różne rodzaje etui do biegania, dzięki czemu każdy miłośnik tego rodzaju aktywności bez trudu znajdzie model, który najbardziej mu odpowiada. Poniżej prezentujemy i krótko omawiamy dostępne na rynku rozwiązania:

-etui naramienne - bardzo wygodne i praktyczne, zakładane na ramię, zawsze masz smartfona w zasięgu wzroku i możesz szybko przewinąć utwór lub odebrać połączenie;

-pas na smartfona - nakładany podobnie jak pasek, zwykle posiada przezroczysty front, telefon jest bezpieczny, ale dostęp do niego nie jest tak łatwy, jak w przypadku opaski na ramię;

-nerka/saszetka - noszona na biodrach, nie widać schowanego w niej smartfona, ale masz dodatkowe miejsce np. na kartę kredytową, klucz od domu, chusteczki lub małą przekąskę, jak baton proteinowy.

To, czy lepiej wybrać etui naramienne, czy saszetkę na telefon do biegania, zależy od indywidualnych preferencji biegacza. Najważniejsze, aby Tobie było wygodnie.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając etui na telefon do biegania?

Wiesz już, jakie są rodzaje pokrowców do biegania. Nie powinieneś ograniczać się jednak wyłącznie do ich wyglądu i sposobu noszenia. Warto także zwracać uwagę na następujące cechy produktu:

-materiał, z którego wykonano etui,

-jakość wykonania,

-czy jest on wodoodporny (ma to szczególne znaczenie, jeżeli chcesz trenować bez względu na pogodę),

-rozmiar - powinien pasować zarówno do Twojego smartfona, jak i do Ciebie (nie będziesz mieć pożytku ze zbyt luźnego lub ciasnego etui).

Kup wymarzone etui do biegania

Chcesz kupić idealne etui do biegania? Zapoznaj się z naszą ofertą! Znajdziesz tutaj wiele propozycji, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Polecamy zarówno etui na ramie, pasy do smartfonów, jak i nerki!