Jaki smartwatch wybrać?

Jeśli jesteś w gronie miłośników nowych technologii lub planujesz zrobić prezent komuś Ci bliskiemu, prawdopodobnie zadajesz sobie pytanie, jaki smartwatch wybrać. Z myślą o osobach, takich jak Ty, chcących obdarować siebie lub kogoś nowoczesnym gadżetem, przygotowaliśmy ten artykuł. Dowiesz się z niego więcej na temat inteligentnych zegarków!

Co to jest smartwatch? Zacznijmy od podstaw

Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, który łączy się z Twoim smartfonem, zaliczany jest do gadżetów wearables. Oznacza to, że użytkownik nosi go na nadgarstku. Jaka jest przewaga tego rozwiązania nad klasycznymi, znanymi od dawna analogowymi lub cyfrowymi zegarkami? Ogromna! Smartwatch oferuje Ci znacznie więcej niż tylko informacje na temat daty i godziny. Dzięki temu tego typu akcesoria cieszą się sporym zainteresowaniem dzieci, dorosłych, a nawet seniorów. Jaki smartwatch kupić? Podpowiadamy niżej!

Jakie funkcje ma smartwatch?

Wspomnieliśmy o tym, że smartwatch daje Ci więcej możliwości niż jego klasyczny odpowiednik. Można powiedzieć, że to zegarek, przez który można rozmawiać i komunikować się ze światem. Faktem jest też to, że większość modeli świetnie nadaje się dla sportowców i pozwala im na bieżąco śledzić swoje postępy. Te wielofunkcyjne gadżety zaskarbiły sobie miłość wielu użytkowników, między innymi dlatego, że pozwalają na:

 • wyświetlanie powiadomień ze smartfona, bez konieczności wyciągania go z kieszeni (maile, SMS-y, połączenia, powiadomienia z portali społecznościowych),
 • odbieranie połączeń i wiadomości,
 • odpowiadanie na SMS-y,
 • monitorowanie aktywności sportowej,
 • kontrolowanie różnych funkcji telefonu np. aparatu, odtwarzacza muzyki,
 • dostęp do kalendarza, prognozy pogody i innych,
 • płatności zbliżeniowe.

Inteligentny zegarek łatwo dopasujesz do swoich potrzeb oraz gustu - możesz wybierać spośród kilku motywów wyświetlacza, a także zakupić dodatkowe, wymienne paski, aby nieco odświeżyć posiadany już model.

Czym się kierować przy wyborze?

Jeżeli dręczy Cię pytanie, jaki smartwatch dla kobiety, mężczyzny, seniora lub dziecka kupić, podpowiadamy, na co w szczególności zwracać uwagę przeglądając oferty:

 • czy wybrany model jest kompatybilny z telefonem przyszłego właściciela (np. Apple Watch nie współpracuje ze smartfonami z Androidem),
 • jaki smartwatch ma wyświetlacz (za najbardziej atrakcyjne wizualnie uznaje się LCD oraz OLED/AMOLED),
 • jaki jest czas pracy baterii (im dłuższy, tym lepiej),
 • jakie ma dodatkowe funkcjonalności (np. jest wodoodporny, ile ma funkcji, czy oferuje płatności zbliżeniowe itp.).

Mniejsze znaczenie mają kwestie kosmetyczne np. kształt i wielkość wyświetlacza, możliwość wymiany pasków itd. Jeśli nie wiesz jak wybrać smartwatch damski, męski czy dziecięcy, sportowy - do biegania, pływania lub na rower, wczytaj się w specyfikację produktu i zastanów się nad tym, czego będzie oczekiwał od zegarka jego przyszły użytkownik. Jeżeli jest on zapalonym pływakiem, model musi być wodoodporny, jeśli zwraca uwagę na design, smartwatch musi się wyróżnić ciekawym projektem itd.

Smartwatch dla dziecka? To świetny pomysł!

Zakup smartwatcha dla dziecka w wieku szkolnym lub nastolatka jest doskonałym pomysłem. Wydaje Ci się, że uczeń podstawówki ma jeszcze czas na takie gadżety? Być może, pozwól jednak, że przedstawimy Ci garść argumentów, za tym, że warto kupić dziecku smartwatcha:

 • modele dla dzieci często są wyposażone w GPS - pozwalają rodzicom na kontrolę tego, gdzie aktualnie przebywa dziecko,
 • akcesorium może być wyposażone w funkcję SOS, która po naciśnięciu odpowiedniego przycisku poinformuje rodzica, że dzieje się coś złego - dziecko zyskuje poczucie bezpieczeństwa, a Ty spokój,
 • niektóre modele mają wbudowane gry, które zapewnią dziecku rozrywkę np. podczas długiej podróży samochodem.

Kupując smartwatch dla małego dziecka, zwróć uwagę na to, aby miał pojemną baterię. Poza tym będziesz mógł wybierać spośród wielu kolorowych i prostych w obsłudze modeli, które maluch z pewnością polubi. Model dla nastolatka, poza wieloma funkcjonalnościami, powinien wyróżniać się designerskim wyglądem.

W naszym sklepie internetowym kupisz świetne smartwatche dla kobiet, mężczyzn, dzieci i nastolatków, wybierz wśród nich ten idealny i ciesz się tym nowoczesnym gadżetem lub spraw przyjemność bliskim!